Advert
Advert

Acıgöl'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlandı

İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Gerçekleştirildi.

Acıgöl'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlandı
Acıgöl'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlandı İsa Saatcioğlu
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü münasebetiyle Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, daire müdürleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz katıldı.
 

Törende Kaymakamlığın ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunulmasına müteakip  saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte, Bayrağımız göndere çekildi. İlçe Jandarma Komutanlığınca günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı ve şiir okundu.  Törenin ardından Şehit aileleri ve gazilerimiz Kaymakam Kundakçı tarafından Makamda ağırlandı.
Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı,  Belediye Başkanı Ercan Ertaş  daire amirleri ve şehit yakınları ve gazilerimiz ile birlikte, şehitlerimizin kabristanlarını ziyaret ettiler.

 

 

 

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma  ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Acıgöl Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti.,
Programa Acıgöl kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı,Acıgöl Belediye başkanı Ercan Ertaş,Acıgöl AK Parti İlçe başkanı Ramazan Gül,Karapınar belediye başkanı Mustafa Tiftik,Tatlarin belediye başkanı Ferhat Adıyaman,Daire amirleri,Şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.
Programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Acıgöl Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu programda açılış konuşmasını okul öğretmeni yaptı.
Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından Tüfeğini Vermeyen Şehit Piyesi oynandı. Yine öğrenciler tarafından coşkuyla İstiklal Marşımız ve şiirler okundu. İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Hazırlanan programın ardından aziz şehitlerimizin maneviyatı için katılımcılara üzüm hoşafı ikram edildi. 

12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıl Dönümü nedeniyle Acıgöl İmam Hatip Lisesi öğrencileri tiyatro sergilediler.
 
Acıgöl İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları tiyatroya Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı, Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Milli Eğitim Müdürü Uğur Çatkılı, Gençlik Hizmetleri  ve spor İlçe Müdürü Murat Çakar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.  

Acıgöl'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Kozaklı,Ürgüp'de Aranan 37 Kişi Yakalandı
Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Kozaklı,Ürgüp'de Aranan 37 Kişi Yakalandı
Acıgöl Meslek Yüksek Okulu Temel Açma Çalışmaları Başladı
Acıgöl Meslek Yüksek Okulu Temel Açma Çalışmaları Başladı