Advert
Advert

HİÇ KİMSE MEHMETÇİKLE ÇATIŞMAYI GÖZE ALAMAZ

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Kon Tv’de yayınlanan Ankara Konuşuyor programının canlı yayın konuğu olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

HİÇ KİMSE MEHMETÇİKLE ÇATIŞMAYI GÖZE ALAMAZ
HİÇ KİMSE MEHMETÇİKLE ÇATIŞMAYI GÖZE ALAMAZ İsa Saatcioğlu

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Kon Tv’de yayınlanan Ankara Konuşuyor programının canlı yayın konuğu olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümünü kutladığımız 18 Mart’ta ordumuzun Afrin’i teröristlerden temizlediğini belirten Gizligider , Türk ordusunun milletimizden aldığı destekle sınırlarımıza yuvalanmış ve ülkemize tehdit oluşturan tüm terör gruplarını temizleyeceğini ifade etti.

Cerablus’ta olduğu gibi Afrin’de de terör unsurlarının temizlenmesinin ardından buraların gerçek sahiplerinin tekrar evlerine döneceğini ifade eden Gizligider , ordumuzun ABD’nin Rakka’da yaptığı gibi yıkım amaçlı değil, bölgeyi sahiplerine teslim etmeye ve ülkemize tehdit oluşturan terör unsurlarına yönelik bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi.

Hiç kimsenin Mehmetçik karşısına çıkmaya cesaret edemeyeceğini söyleyen Gizligider terör örgütünün ABD’nin 5 bin tır, 2 bin kargo uçak dolusu silah ve mühimmat yardımına rağmen şanlı ordumuz karşısında duramadığını, arkasına bakmadan kaçtığını belirtti. Bu operasyonun başarıya ulaşmasında milletimizin bir bütün olarak askerimizin arkasında olmasının ve ülkemizin savunma sanayinde sağladığı büyük gelişimin etkisine dikkat çeken Gizligider , ordumuzun operasyonda kullandığı mühimmatın yaklaşık %70 oranında yerli üretim olduğunu, mühimmat ve teknoloji konusunda ülkemizin son dönemde oldukça önemli mesafe aldığını dile getirdi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÇADIR TİYATROSUDUR

Geçtiğimiz günlerde Göç Konulu Parlamenter Oturumu nedeniyle ABD’de ve Birleşmiş Milletler Genel merkezinde olduğunu belirten Gizligider , Birleşmiş Milletler’in aldığı tüm kararların içinde islam ülkesi olmayan 5 ülkenin tekelinde olduğunu söylerken, bu sistemin bu şekilde devam edemeyeceğini, bu alevin mutlaka bir gün kendilerine de zarar vereceğini yurt dışında katıldıkları programlarda ve konferanslarda her fırsatta anlattıklarını söyledi.

ULUSLARARASI HUKUK: GÜÇLÜNÜN YAZDIĞI ZAYIFIN UYMAK ZORUNDA OLDUĞU KURALLARDIR.

Uluslarası İlişkileri ‘Güçlünün yazdığı, zayıfın uymak zorunda olduğu kurallar’ olarak değerlendiren Gizligider , NATO’nın güneydoğu sınırını oluşturan Türkiye’ye bölgede kendisine tehdit oluşturan unsurlarla gerçekleştirdiği mücadelede NATO’dan yeterli desteğin verilmediğini ancak buna rağmen ülkemizin artık güçlü bir ülke olduğunu, kendi kurallarını kendisinin belirlediğini ve gerek Avrupa Parlamentosunda gerek diğer platformlarda ülkemiz adına yapılan olumsuz algı operasyonlarına rağmen kararlılıkla bu operasyonu tamamladığını belirtti.

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’in vefatından duyduğu üzüntüyü ifade eden Gizligider , ülkemizin en genç Başbakanlık Müsteşarı olan, Milletvekilliği ve Bakanlık görevlerinde bulunarak ülkemizin yapılanmasında büyük emekleri olan Hasan Celal Güzel’in rahmetle andığını ve yakınlarına başsağlığı dilediğini söyledi.

HİÇ KİMSE MEHMETÇİKLE ÇATIŞMAYI GÖZE ALAMAZ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Kozaklı,Ürgüp'de Aranan 37 Kişi Yakalandı
Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Kozaklı,Ürgüp'de Aranan 37 Kişi Yakalandı
Acıgöl Meslek Yüksek Okulu Temel Açma Çalışmaları Başladı
Acıgöl Meslek Yüksek Okulu Temel Açma Çalışmaları Başladı