Advert
Advert

Yanar; “15 Temmuz, Tankın Tüfeğin Değil Halkın Zaferidir”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, “15 Temmuz gecesi milletimiz verdiği varoluş mücadelesi ile dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini göstermiştir.

Yanar; “15 Temmuz, Tankın Tüfeğin Değil Halkın Zaferidir”
Yanar; “15 Temmuz, Tankın Tüfeğin Değil Halkın Zaferidir” İsa Saatcioğlu

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, “15 Temmuz gecesi milletimiz verdiği varoluş mücadelesi ile dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini göstermiştir. O gece tankın tüfeğin değil bir milletin yiğitlik destanının yeniden yazıldığı gecenin adıdır.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yanar, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminin sıradan bir darbe girişimi olmadığını, Türkiye’ye karşı yapılan bir işgal hareketi olduğunu dile getirerek; “Aziz milletimiz asker kıyafetli teröristler karşısında çalınmak istenen iradesine, sadece ellerinde Türk Bayraklarını alarak, bayrağına, vatanına, devletine, demokrasisine, Cumhurbaşkanımıza Hükümetine, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve şanlı tarihine sahip çıkmıştır” dedi.

15 Temmuz 2016 gecesi Türk Milleti’nin kendine yaraşır demokratik bir anlayışla meydanlara çıkarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de darbelere karşı olduğunu gür bir ses ile haykırdığını ifade eden Yanar; “Darbe girişiminin başlamasıyla birlikte büyük Türk Milleti’nin kahraman evlatları cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazmışlardır. Hainlerin açtıkları ateş sırasında şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimiz hiç şüphesiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminde yaralanan gazilerimiz de bu milletin gönlünde ilelebet yaptıkları kahramanlıklarla anılacaktır. 15 Temmuz 2016 gecesi aziz milletimiz verdiği varoluş mücadelesi ile dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini göstermiştir. Türkiye’nin demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı yok etmeyi hedefleyen vatan hainleri, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi de milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla hüsrana uğratılmış ve bu olayın müsebbipleri Türk adaletine teslim edilmiştir.”

Yanar, 15 Temmuz 2016 tarihinin darbeye karşı milletimizin şahlanışının simgesi haline geldiğini belirterek; “Hain darbe kalkışması sırasında şehit olan kardeşlerimiz, yüreklerimizde ilelebet yaşayacaktır. Onlar bu vatan uğruna şehit ve gazi oldular. Onlar bizlere Devlet ve millet kenetlenmesini bir kez daha gösterdiler. Tıpkı Çanakkale destanında olduğu gibi bu ülkeyi bize vatan yapan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’ dan rahmet, ailelerine sabır niyaz ederken, bu uğurda gazi olan kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum” diye konuştu.

Yanar 15 Temmuz Tankın Tüfeğin Değil Halkın Zaferidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Kozaklı,Ürgüp'de Aranan 37 Kişi Yakalandı
Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Kozaklı,Ürgüp'de Aranan 37 Kişi Yakalandı
Acıgöl Meslek Yüksek Okulu Temel Açma Çalışmaları Başladı
Acıgöl Meslek Yüksek Okulu Temel Açma Çalışmaları Başladı