Advert
Advert

Rektör Bağlı ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı

Rektör Bağlı ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Rektör Bağlı ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı İsa Saatcioğlu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı;Fıtratı gereği akıl ve irade sahibi olan bireylerden oluşan toplumlar, ancak ‘doğru bilgiye’ sahip olduklarında sağlıklı bir gelişim gösterebilirler. Toplumsal iradenin tecelli etmesi ve demokrasilerin gelişmesi de ancak bu sayede mümkün olabilecektir.

Doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla ülke ve dünya gerçeklerini toplumla paylaşma noktasında son derece önemli bir konumda bulunan basın, toplum sosyolojisine ve demokrasiye etkide bulunan güçlü araçlarından biri olarak büyük bir rol üstlenmektedir.

Kozmopolit özellikler gösteren günümüz toplumlarında farklılıkların ve farklı görüşlerin bir arada yaşamasına ve seslendirilmesine imkân sağlayarak ‘ifade hürriyetinin’ hayat bulmasında öncülük yapan basın, toplumu oluşturan bireyleri düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya sevk eden önemli bir kurumdur.

Bu düşüncelerle, tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; basının çalışma koşullarının toplumsal gelişme düzeyimize ve çağın gereklerine uygun bir şekilde iyileştirilmesini temenni ediyorum.

Rektör Prof Dr Mazhar Bağlı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölgemizde Kuvvetli Yağış Bekleniyor!
Bölgemizde Kuvvetli Yağış Bekleniyor!
İntihar Etmek İsteyen Genci Belediye Başkanı İkna Etti
İntihar Etmek İsteyen Genci Belediye Başkanı İkna Etti