EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-04-2022 19:51   Güncelleme : 01-04-2022 20:36

Acıgöl 15 Temmuz MTAL ile Birlikte Okuyor

“Kütüphane Haftası” kapsamında Acıgöl, 15 Temmuz MTAL İle Okuyor” etkinliği düzenlendi.

Acıgöl 15 Temmuz MTAL ile Birlikte Okuyor

1964 yılından bu yana, mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta devam eden “Kütüphane Haftası” tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bu yıl 28 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Kütüphane Haftası” kapsamında Acıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat ve Kütüphanecilik Kulübü önderliğinde okul bahçesinde “Acıgöl, 15 Temmuz MTAL İle Okuyor” etkinliği düzenlendi.

Acıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Etkinliğe Acıgöl İlçe kaymakamı Emine Karataş Yıldız,Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş,İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Kırım, ilçe müftüsü, öğretmen, öğrenci ve personellerin yanı sıra okul bahçesinde yer alan Halk Eğitim Merkezinin tüm personelleri ve kursiyerleri katıldı.

Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız, etkinliği çok beğendigini belirterek, kitap okumanın önemini öğrencilere anlatarak öğrencilerle beraber kitap okudu. Kaymakam Karataş Yıldız'ın okuduğu Mehmet Rauf’un kaleme aldığı Eylül romanı okul müdürü Bilal Köse tarafından kendisine hediye edildi.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ercan Ertaş'da öğrencilerle bir süre sohbet ederek her insanın anlayarak ve özümseyerek her gün belli bir süre kitap okuması gerektiğini ifade etti.

Acıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  okul müdürü Bilal Köse; Okulun ilk gününden itibaren çeşitli projelerle birlikte her gün en az bir ders kitap okuyan öğrencilerimiz, kitaplarını bu sefer okul bahçesinde misafirlerimizle beraber okumuşlardır.  Öğrencilerimize kitap okuma sevgisi kazandırmayı amaçlayan etkinliğimiz yaklaşık bir saat sürmüştür. Kütüphane Haftası kapsamında bu ekinliği hazırlayan Kültür Edebiyat ve Kütüphanecilik Kulübü öğretmen ve öğrencilerimize, etkinliğe katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz dedi.

AdminAdmin