EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-06-2021 12:59   Güncelleme : 25-06-2021 13:23

Acıgöl 15 Temmuz MTAL Öğrencisi Sanatsal Yetenek Yarışmasında 3. Oldu

Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi sanatsal etkinliklerde derece aldı.

Acıgöl 15 Temmuz MTAL Öğrencisi Sanatsal Yetenek Yarışmasında 3. Oldu

     Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" isimli yarışmada Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer aldı.

     "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında yer alan Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Abdülkadir Beyhan, resim yarışmasında 3.’lük derecesi elde etti.

   25 Mayıs tarihinde yapılan değerlendirmede resim ve müzik alanında Nevşehir genelinde dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan seçici kurul tarafından belirlendi. Her iki alanda da dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Zoom üzerinden 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan ödül törenine Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir'le birlikte katıldı. Ödül töreninin açılışı Milli Eğitim Bakanı Bakanı Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in konuşmalarıyla başladı. Öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından verildi. Resim alanında 3.’lük derecesi alan İlçemiz Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Abdülkadir Beyhan’a ise Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hem başarı belgesi hem de tablet verildi.

Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Köse yaptığı açıklamada ;Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Murat Demir "Proje ile Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz resim ve müzik alanındaki bilgi ve deneyimlerini Meslek Lisesi öğrencilerimize aktararak onların iki alanda da sanatsal ürünler ortaya çıkarmalarına destek oldular. Böylece projede yer alan öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine ve sosyal etkileşimlerine katkı sağlanmış oldu. 1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor projesine katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum." diyerek ödül ve belgelerini verdi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA