EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-03-2021 12:18

Acıgöl Atatürk İlk Okulu'nun Sıfır Atık ve eTwinning Başarısı

Acıgöl Atatürk İlkokulu'nun Kurucusu Olduğu Sıfır Atık Yüzde Yüz Öğrenme eTwinning Projesi Başarıyla Tamamlandı.

Acıgöl Atatürk İlk Okulu'nun Sıfır Atık ve eTwinning Başarısı

Kuruculuğunu Acıgöl Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Muharrem Yüksel ve Ümraniye Mehmet Akif İlkokulu sınıf öğretmeni Yasemin Bilgin’in yaptığı Sıfır Atık Yüzde Yüz Öğrenme eTwinning Projesi başarıyla tamamlandı.

Acıgöl Atatürk İlkokulu Müdürü Oğuzhan ÖzgürYaptıgı Açıklamada; Proje kapsamında öğrencilerimize animasyonlarla ve dijital oyunlarla sıfır atık eğitimleri verildi. Ayrıca sıfır atık eğitimi veren kamu kurum ve kuruluşları tanıtıldı. Proje boyunca EBA ağı aktif kullanıldı. Ayrıca velilerimize ve öğrencilerimize sıfır atık ve gıda israfı konularında uzman konuklar tarafından çevrimiçi seminerler düzenlendi.

Öğrencilerimiz proje boyunca atıklardan maske, geri dönüşüm kutusu, eğitim materyali  ve oyuncaklar tasarladılar. Bu tasarımlarını sanal sergide sergilediler. İşbirliği ve iletişimin üst düzeyde olduğu bu projede yer alan Acıgöl Atatürk İlkokulu öğretmenleri Muharrem Yüksel’e , Cengiz Doğan’a , Ümraniye Mehmet Akif İlkokulu sınıf öğretmeni Yasemin Bilgin’e ve Mardin Oğuzhan İlkokulu sınıf öğretmeni Mahsum Demir’e çok teşekkür ederiz dedi.

AdminAdmin