KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-09-2021 21:23

Acıgöl ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Projesinde 24 Ay Yer Alacak

Acıgöl Kaymakamlığı ve Acıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Projesi Kapsamında 24 ay sürecek projede yer alacak.

Acıgöl ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Projesinde 24 Ay Yer Alacak

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklıklar alanında Türkiye koordinesinde hazırlanan ve İtalya Ulusal Ajansı’na başvurusu yapılan “Local Leadership For European RuralAnd Small Cities” adlı uluslararası AB yetişkin eğitimi projesiİtalya koordinatörlüğünde hibe almaya hak kazandı.Portekiz, İspanya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’nin bulunduğu 2020-1-IT02-KA204-079965numaralıproje kapsamında 24 ay boyunca Acıgöl Kaymakamlığı ve Acıgöl Halk Eğitim Merkezi paydaşlığında proje çalışmaları yürütülecektir.  

Acıgöl Kaymakamlığı ve Acıgöl Halk Eğitim Merkezi ortaklığında“Local Leadership For European Rural And Small Cities (Avrupa’da Kırsal ve Küçük Şehirler için Yerel Liderlik)adlı AB yetişkin eğitimiprojesi İtalya koordinatörlüğünde hibe almaya hak kazanmıştır. Projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni Fitnat Tavacı tarafından ‘‘Yetişkin Eğitiminde Sosyal Girişimcilik ve Liderlik’’ üzerine hazırlanan Erasmus+ KA204 projesi 24 ay sürecek olup, 06-09 Eylül 2021 tarihlerinde ilk ev sahipliğini Türkiye yapacaktır. Projenin ortakları; İspanya (Madrid), İtalya (Torino), Portekiz (Lousada), Yunanistan (Selanik) ve Türkiye (Nevşehir)dir.

Sosyal girişimcilik ve liderlik üzerine hazırlanan proje, kırsal topluluklardan seçilmiş yerel halkın, yerel halkın da dahil olduğu kırsal alanlarda sosyal inovasyon için yerel liderler olmaları için bilinçlendirilmesini ve eğitimini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Proje kapsamında kriz, iyileşme ve sürdürülebilirlik için yerel politikalar belirlemek üzere bir araç seti oluşturulacak ve projenin her bir ortak ülkesinde bir tane olmak üzere 4 pilot deneyim (kapasite programları) gerçekleştirilecektir.

Acıgöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Caner Ertaş yaptığı açıklamada, “Yerel yönetimler, COVID-19'un yarattığı ekonomik krizin etkisini hafifletmek, geniş yıkıcı etkileri yumuşatmak ve üstesinden gelmek için sosyal uyum ve gelecek için toplumsal gerilimi artıran riskler üzerine sorumluluk almalıdır. Bugünün salgını ve sonrası, daha etkili bir kamu yönetimi talep etmekte ve yerel kamu yönetişim programlarının önemini vurgulamaktadır. Hem ülkeler arasında hem de içlerinde büyük çeşitlilikteki durum ve çerçeveler göz önüne alındığında, giderek değişken ve belirsiz bir bağlamda ekonomik koşullar, merkezi hükümetlerin politikalarıyla uyumlu yerel yönetimlerin etkin tepkileri, sürdürülebilir büyüme için çok önemlidir. Politika koordinasyonu merkezi ve yerel yönetimler, her ikisinin de etkinliği için derin bir öneme sahiptir. Bu kapsamda Proje Koordinatörü Fitnat Tavacı’ya kurumumuza sağladığı özverili çalışmaları ve değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.’’ dedi.

Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız, global ve modern dünyanın gereksinimlerini karşılayabilmek adına büyük önem verilen“Ulusal ve Uluslararası Projeler” ile ilgili Acıgöl’de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceklerini belirtti ve bu doğrultuda her konuda desteklerini sunduklarını ifade etti.“Projemiz; ülkemizi ve ilimizi yurtiçi ve yurtdışında temsil ederek tanıtımlarına katkı sağlayacaktır. Acıgöl ilçemize hayırlı olsun.”dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA