DÜNYA
Giriş Tarihi : 28-06-2021 08:42   Güncelleme : 28-06-2021 08:55

Acıgöl'de AB Projesi Kapsamında Yabancı Misafirler Ağırlandı

Acıgöl İlçesinde AB Projesi Kapsamında Yabancı Misafirler Ağırlandı

Acıgöl'de AB Projesi Kapsamında Yabancı Misafirler Ağırlandı

T.C. Acıgöl Kaymakamlığı, Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’nin de içinde bulunduğu Erasmus+ Programı çerçevesinde hibelendirilen ''Digital Voyage Around Europe (Avrupa’da Dijital Yolculuk)'' adlı Yetişkin Eğitimi Projesinin ilk ulusötesi proje toplantısı 22-25 Haziran 2021 tarihlerinde Nevşehir/Acıgöl'de gerçekleştirildi.

Avrupa Komisyonu tarafından hibe ile desteklenen ''Digital Voyage Around Europe'' adlı AB yetişkin eğitimi projesinin ilk ulusötesi toplantısı İspanya, İtalya, Malta, Lüksemburg, Rusya Federasyonu ve Romanya’dan gelen proje ortakları ile Türkiye ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni Fitnat Tavacı tarafından ‘‘Yetişkin Eğitiminde Artırılmış Gerçeklik Uygulamalarının Kullanılması’’ üzerine hazırlanan ve 30 ay sürecek olan Erasmus+ KA204 stratejik ortaklıklar projesi kapsamında düzenlenen açılış programına Acıgöl Kaymakamı Salih Kaya, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Acıgöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Çakar, Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atabey, Acıgöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Caner Ertaş ve Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Zeynel Kolutek katıldılar.

Proje kapsamında yetişkin eğitiminde artırılmış gerçeklik uygulamaları tanıtılarak ihtiyaç analizine dayalı bir müfredat oluşturulacak, eğitim yazılımı ve e-öğrenme içeriği uygulanacak ve bir dizi vaka çalışmaları geliştirilecektir. Proje, bu doğrultuda gerçek dünya ile öğrenme ortamlarının birleştirilerek etkili ve kaliteli bir yetişkin eğitimi için yaşam boyu öğrenmede artırılmış gerçeklik uygulamalarının kullanılmasını hedeflemektedir.

Toplantı programı kapsamında Acıgöl Kaymakamı Salih Kaya ve Acıgöl Belediye Başkanı  Ercan Ertaş proje katılımcılarını makamlarında ağırladılar. Proje Koordinatörü Fitnat Tavacı’ya Acıgöl’deki kurumlara sağladığı özverili çalışmaları ve değerli katkılarından dolayı teşekkür edildi. Projenin sosyal ve kültürel faaliyetleri çerçevesinde Nevşehir ili, Kapadokya bölgesi ve müze gezileri düzenlendi. Hareketliliğin son gününde katılımcılara sertifikaları ve hediyeleri verildi. Projenin bir sonraki toplantısı Malta’nın Lija kentinde yapılacaktır. Ardından ortak ülkelerde çoğaltıcı etkinlikler düzenlenecek olup projenin kapanış toplantısı İspanya’nın Irun kentinde gerçekleştirilecektir.

Haber Merkezimiz olarak Acıgöl Belediyesi, Acıgöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’ni kutluyoruz.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA