EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-07-2019 18:00   Güncelleme : 12-07-2019 10:00

Acıgöl'de Hububat Hasadı Başladı

İlçemizde 108 bin dekar alanda üretimi yapılan ve büyük bir çoğunluğu biçerdöverle hasat edilmekte olan hububatın hasadı için biçerdöverler tarlalara girmeye başladı.

Acıgöl'de Hububat Hasadı Başladı

İlçemizde 108 bin dekar alanda üretimi yapılan ve büyük bir çoğunluğu biçerdöverle hasat edilmekte olan hububatın hasadı için biçerdöverler tarlalara girmeye başladı.

Acıgöl Merkez kasaba ve köylerde 108 bin dekar ekili buğday,arpa ve çavdar hasadı başladı. 

Bu kapsamda, Acıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Kontrol ekipleri hububat hasadında dane kaybını en aza indirmek amacıyla çalışmalar yapıyorlar. İlçe genelinde hububat hasadı yapan biçerdöverler Tarım ve Orman Bakanlığının "Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı" doğrultusunda hazırlanan Valilik Makamının 2019/1 no'lu tebliğleri gereği, hasat dönemi boyunca, İlçe Müdürlüğünde görevli  ekip ve  teknik elemanlardan oluşan Kontrol Ekipleri ile Biçerdöver kontrolleri yapılacak.

Çiftçilerimize yıl boyunca verdikleri emeklerinin karşılığını alacakları, biçerdöver hasadında dane kaybının olmadığı verimli bir yıl olması dileriz” dediler.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA