SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2019 18:42   Güncelleme : 18-03-2019 18:42

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Acıgöl’de Kutlandı

Türk tarihinde destanlaşan en büyük zaferlerden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve Şehitler Günü Acıöl’de düzenlenen tören ile kutlandı.

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Acıgöl’de Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 104. Yıldönümü Çelenk Sunma,Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlçemiz Hükümet Konağı önünde yapılan törene, İlçemiz Kaymakamı İsmail Erdoğan,Belediye Başkanı Ecan Ertaş, İlçe Jandarma Komutanı,İlçe Emniyet Amiri, Şehit Aileleri, Gaziler, Daire Amirleri, Öğretmenler,Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve İlçe Belediye Başkanlığı Çelenklerinin sunulması ile buradaki tören sona erdi.

Şehit Uğur İpek Kültür Merkezinde Anma Programına devam edildi. Acıgöl Kaymakamı İsmail Erdoğan  günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı, ardından öğrenciler şiirler okudu ve gösteriler yapıldı.Kaymakam Erdoğan ve beraberindeki Daire Amirlerince İlçemizdeki şehit mezarları ziyaret edildi ve anma programı sona erdi.

Acıgöl Kaymakamı İsmail Erdoğan 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajında;

Çanakkale Zaferi,Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi ve vatanı korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Bizlere bu Vatanı emanet ederken yüce şehadet makamına eren aziz kahramanlarımız; Her 18 Mart'ta olduğu gibi bu büyük destanın 104. yıl dönümünde de sizleri gururla, onurla yad ediyoruz.Vatan ve Millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin zaferinin adıdır Çanakkale, bizlere düşen; “Çanakkale Geçilmez” diyerek namlulara göğsünü siper eden kahramanlarımızın bize bıraktıkları yüce emaneti korumak ve Aziz Şehitlerimizin bu Kahramanlık Destanını nesilden nesile aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle,Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünde, bu toprakları kanlarıyla bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan ve istiklal uğrunda mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükran duygularımla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA