SİYASET
Giriş Tarihi : 01-02-2021 19:42

CHP’li Sarıaslan’dan AK Parti Milletvekillerine Cevap

CHP Nevşehir milletvekili Faruk Sarıaslan, AK Parti Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’nin düzenlediği basın toplantısına jet yanıt verdi.

CHP’li Sarıaslan’dan AK Parti Milletvekillerine Cevap

AK Parti Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe bugün düzenledikleri basın toplantısında Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiği açıklamalarının ardından CHP milletvekili Faruk Sarıaslan yazılı açıklama ile cevap verdi.

 

Sarıaslan yazılı açıklamasında şunları kaydetti;

 

“Nevşehir AKP Milletvekilleri ve il başkanının yaptığı acz içindeki basın  toplantısını izledim. 2014 yılından beri  yolsuzluk iddiasında bulunulan eski belediye başkanı Hasan ÜNVER hakkında, Rasim ARI belediye başkanı seçilene kadar neden hiçbir işlem yapmadınız? Neden üzerinde milyonlarca mal varlığı bulunan belediye memurlarından hesap sormadınız? Oysa ki, hafif suç duyurusunda  bulunulanları  cezaevine  tıkarken, hakkında milyonlarca lira değerinde yolsuzluk iddiası bulunan belediye çalışanlarının tahliyesine göz yumuyorsunuz? Yoksa bu yolsuzlukların başka üst yöneticilere bulaşacağından mı korkuyorsunuz! Neden benim yerime belediye başkanı arıyorsunuz diyen Rasim Arı’ya cevap vermiyorsunuz? Belediye başkanının sağlık nedeniyle   istifa ettiğini söyleyerek halkı salak yerine mi  koyuyorsunuz? Söyledikleriniz doğru ise, insanlar neden Nevşehir’de AKP’den istifa kuyruğuna giriyor? Söyleyecek çok şey var ama; belgelerin karartılmaması için şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.  Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Arif Parmaksız’ın paylaştığımız videosunu izlemenizi  tavsiye ediyorum. İzledikten sonra kim  namuslu  kim namussuz Türk halkı karar verecektir” ifadelerine yer verdi.

 

CHP milletvekili Faruk Sarıaslan yazılı açıklamasında AK Parti Avanos İlçe Başkanı Fatma Parmasız’a da seslenerek, “AKP Avanos ilçe başkanı Fatma Parmaksız’a yıkım kararı ile ilgili belediye tarafından yazı ne zaman gönderilmiştir?  Kendisi bu yazıya rağmen neden süre istemiştir. Avanos Belediyesi tarafından tekrar yıkılması yönünde yeni bir  yazı gönderilmiş midir? Bu sorularımın cevabını bekliyorum” dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA