SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-02-2021 14:11   Güncelleme : 12-02-2021 14:38

Dr.Gürbüz Sıranız Geldiğinde Mutlaka Aşınızı Olun

Nevşehir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hakan Gürbüz yaptığı açıklamada sırası gelen her vatandaşın mutlaka aşı olması gerektiği konusunda uyardı.

Dr.Gürbüz Sıranız Geldiğinde Mutlaka Aşınızı Olun

Nevşehir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hakan Gürbüz yaptığı açıklamada sırası gelen her vatandaşın mutlaka aşı olması gerektiği konusunda uyardı.

Gürbüz Açıklamasında;Bildiğiniz üzere tüm Türkiye'de Covid 19 ( Çin virüsü )ile ilgili aşılama çalışmaları başlamıştır. Bugün itibariyle Nevşehir ili 75 yaş üzerinde aşılanma oranımız %48,76 (yüzde kırk dokuz )civarındadır.

Türkiye genelinde bu oranla 81 şehir arasında 39 .sıradayız.

Yine bilim kurulunun ve ilgili yetkililerin açıklamalarına bakacak olursak tahminen aşılama oranları yüzde altmış üzeri olan şehirlerde normalleşmeye müsaade edilecektir.

Ayrıca Covid 19lu hasta sayısı daha önce ciddi oranda düşmüşken bugünlerde yavaş yavaş tekrar artmaktadır. Şayet bu aşı oranları ile gidersek uzun bir süre normalleşme ihtimali görülmemektedir.

Bugün itibari ile yetmiş yaş ve üzeri aşılama programı başlamıştır. 65 yaş ve üzeri ise yarın yani 12.02.2020 tarihi itibari ile randevu alabilecektir. Aşılar randevu ile yapılmaktadır. MHRS,e- nabız ve 182 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Aşı için hastaneden, aile sağlığı merkezlerinden ve yatalak hastalar için sağlık müdürlüğünden randevu alınabilir.

Sevgili Nevşehirliler ;İleri yaşlardaki aile büyükleriniz için randevu alın onlara yardımcı olun, aşı olmaları için teşvik edin, zamanı ve sıranız geldiğinde aşınızı mutlaka olun .

Bu hem onların hem sizlerin sağlığı için çok önemlidir.Lütfen saglınız için, aileniz için , işiniz için, memleketiniz için aşı olun ve aşı olunmasını teşvik edin dedi.

AdminAdmin