GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2022 13:35   Güncelleme : 17-12-2022 13:35

Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi Hizmete Sunuldu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Sosyal Belediyecilik anlayışıyla gençlere yönelik projelerini bir bir hizmete sunmaya devam ediyor.

Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi Hizmete Sunuldu

 Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın gençlere, spora ve sporcuya destek olmak amacıyla Elazığ'a kazandırdığı Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi faaliyete girdi.

Elazığ'da var olan E-Spor kültürünü geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi'nde takımlara ücretsiz antrenman imkanları, E-Spor oyuncularına yönelik kapsamlı turnuva imkanları sunuluyor.

Kültür Park Yerleşkesi'nde yer alan Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi,  hafta içi her gün 10.00 ve 18.00 saatleri arası hizmet verirken hafta sonu ise sadece cumartesi günleri 10.00 ve 18.00 saatleri arası hizmet sunuyor.

E-spor antrenmanlarına ve oyun turnuvalarına katılmak isteyen 15 yaş üstü gençler, Kültür Park Yerleşkesi'nde yer alan E-Spor Merkezi'ne şahsen başvuruda bulunabilirler.

250 metrekare alana sahip olan Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi bünyesinde;

5’e 5 takım müsabakalarının gerçekleştirilebileceği 10 adet oyuncu bilgisayarı bulunuyor. Oyuncuları izlemek isteyen katılımcı bireyler için merkez içerisinde izleyici bölümü ve kayıt bölümü yer alıyor. E-Spor Takımlarının ücretsiz bir şekilde antrenman yapabilmesi için bilgisayarlarda League of Legends, Valorant, Zula, CS:GO, Team Fight Tactics konsol oyunu olarak ise FİFA 2023 oyunu  bulunuyor.

GENÇLERDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NA TEŞEKKÜR

Hayata geçirilen Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi'nden çok memnun olduklarını ifade eden gençler ise Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yapılan hizmetten dolayı teşekkür ettiler.

Profesyonel E-Spor yöneticisi Eren Cömert, "Gençler için çok güzel bir kompleks kazandırıldı. İlerleyen aşamalarda profesyonel turnuvalar, bireysel organizasyonlarla daha iyi taraflara yol alacağız. Bu tesisin Elazığ'a kazandırılmasında katkısı bulunan Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'na teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin