KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-08-2019 21:52

Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sanat Etkinlikleri Başladı

56. Ulusal ve 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri açılış programı, Hacıbektaş ilçesi Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı

Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sanat Etkinlikleri Başladı

56. Ulusal ve 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri açılış programı, Hacıbektaş ilçesi Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibi Gösterisi ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmaların ardından, 26. Hacıbektaş Veli Dostluk ve Barış Ödül Töreni yapıldı.

2019 yılı Dostluk ve Barış Ödülü, Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu’na verildi.

Kültür Merkezinde düzenlenen Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Makedonya Bektaşi babası Baba Mondi, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Alevi Dernek Başkanları ile temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA