YEREL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 19:10

Hayvanları Telef Olan Vatandaşlara Devlet Desteği

Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Aylı köyünde çıkan ağıl yangınında 120 küçükbaş hayvanı telef olan vatandaşlara 110 koyun verildi.

Hayvanları Telef Olan Vatandaşlara Devlet Desteği

Aylı köyünde yaşayan Rızvan Albayrak ve Hüseyin Sevilen isimli vatandaşlara ait ağılda 20 Şubat'ta elektrik kontağından yangın çıktı. Çıkan yangında 120 küçükbaş hayvan yanarak telef oldu. Yangın sonrasında Nevşehir Valiliği öncülüğünde çalışmalar başladı.

 

Valilik öncülüğünde başlatılan çalışmada Nevşehir Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği üyeleri tarafından temin edilen 110 küçükbaş hayvan, Aylı köyünde Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz tarafından zarar gören vatandaşa teslim edildi.

 

Vali İnci Sezer Becel, Aylı köyünde yaptığı açıklamada devletin her zaman vatandaşının yanında olduğunu ifade ederek, “Ağılda meydana gelen yangında koyunlar telef oldu. Vatandaşlarımıza bir şey olmaması tesellimiz oldu. Kısa sürede devlet millet iş birliği ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Böyle hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu konularda tedbirli olmaları büyük önem arz ediyor” dedi.

 

Yangında zarar gören vatandaşlara Nevşehir Valiliği ile Kozaklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 11 bin TL nakdi destek yapılırken Kozaklı Belediyesi ve Nevşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce de ağıl yapımı için destek sağlanacak.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA