DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-02-2020 16:00   Güncelleme : 10-02-2020 16:38

İHH Acıgöl Temsilcileri İdlib'den Döndü

Acıgöl (İHH) insan hak ve hürriyetleri insani yardım vakfı temsilcileri

İHH Acıgöl Temsilcileri İdlib'den Döndü

Acıgöl (İHH) insan hak ve hürriyetleri insani yardım vakfı tarafından toplanan yardımlar Suriye’nin İdlib şehrine götürüldü.

Acıgöl’den toplanan yardımlarla birlikte Acıgöl ihh temsilcileri Adem Biçer,Metin Vural,Mücahit Altıntaş ve Karapınar kasabası ihh temsilcisi Mehmet Uğurlu Suriye’nin İdlib şehrinde yardımları dağıttlar.

(İHH) insan hak ve hürriyetleri insani yardım vakfı Acıgöl temsilcisi Adem Biçer yaptığı açıklamada;Esselamün aleyküm hayırlı günler arkadaşlar suriye gezimizden dün akşam itibariyle döndük 4 kişi idik idlib’e 5 km yaklaşık mesafeye kadar gittik yardım çalışmaları ve lojistik merkezi ziyareti yaptık.

Hava şartları oldukça zor kar ve yağmur yağıyor insanlar çok perişan göç halen devam ediyor çamurlar içerisine çadır kurmaya çalışılıyor.

Biriket evlerin çoğu bitmiştir ve insanlar bu evlere oturtuluyor çoğu inşaat devam ediyor Nevşehir’den giden biriketler inşaat alanında yaşam merkezlerini gezdik çadır kentleri gezdik insanların mutluluklarını gördüğümüz günler gelir inşallah rabbim ümmete yardım eylesin.

Ayrıca okullardan emanet edilen mektupları askerî birliğe teslim ettik cepheye ulaştırılması için Camileri ve okulları boşaltıp barınma yerine dönüştüğünü bir odada onlarca ailenin kaldığını camilerde erkeklerin şadırvanı banyo olarak kullandığını gördük dedi.

AdminAdmin