SİYASET
Giriş Tarihi : 18-01-2019 15:37   Güncelleme : 18-01-2019 15:37

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çatkılı Karne Mesajı Yayımladı

Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Çatkılı, 2018-2019 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte bir mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çatkılı Karne Mesajı Yayımladı

18 Ocak 2019 tarihi itibari ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. kanaat dönemini toplam 33 okul,312 öğretmen ve 3741 öğrencimizle tamamlamış bulunuyoruz. Özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan tüm yöneticilerimizi,öğretmenlerimizi,öğrencilerimizi ve katkı sağlayan velilerimizi kutluyorum.

Sevgili öğrencilerim;

Karnedeki değerlendirmeleri, başarı ya da başarısızlık göstergesi değil; güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit aracı olarak görmelisiniz.

Eğitimde önemli olan süreç içerisinde bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerlerle şekillenmeniz ve hayata dair hedeflerinize odaklanmanızın sağlanmasıdır.

Bu kısa tatil süresince; kendinize zaman ayırmanız, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız ve ruhsal ve zihinsel gelişmenize katkı sağlayacak kitaplar okumanız gerektiğini önemli bulduğumu sizlerle paylaşmak isterim. mümkün mertebe zamanınızı ekranlarla değil akranlarınızla geçirin.

Değerli Öğretmen arkadaşlarım;

Sizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin; sosyal, zihinsel ve ruhsal yönleriyle gelişmelerine sağladığınız katkılar her şeyden önemli ve değerlidir

Sizlerin ifa ettiğiniz kutsal görevinizle büyük ve güçlü Türkiye’nin kutlu ilerleyişinde önemli payeye sahip olduğunuzu acizane ifade etmek isterim.

Saygı Değer Velilerimiz;

Çok değer verdiğinize inandığımız çocuklarınız sizler için olduğu kadar bizler içinde değerli olan yegane varlıklarımızdır.

Bu dönemde onları sorgulamak ve başkalarıyla kıyaslamak yerine; onların farklılıklarını anlamaya çalışarak her şeye rağmen onları destekleyerek özgüvenlerine katkı sağlayarak, iletişim içerisinde olarak ve onlarla bolca vakit geçirerek başarılarına çok büyük katkı sağlayacağınızı unutmayalım.

Öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmelerden, onların ilgi ve yeteneklerini belirlemeye çalışalım.

 

Mutlu ve güzel tatil geçirmeniz dileklerimle.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA