YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 19:50

Kızılırmak'ta Elektrikle Balık Avlayanlara Suç Üstü

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi Kızılırmak'ta elektrik ile balık avlayanlara suç üstü yaptı.

Kızılırmak'ta Elektrikle Balık Avlayanlara Suç Üstü

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; 02 Nisan 2021 günü saat 04.00 sıralarında Gülşehir ilçesi

Tuzköy Köyü Çakırcan mevkiinde Kızılırmak Nehri üzerinde, elektrik kullanmak suretiyle yasak yöntemlerle balık avladıkları tespit edilen S.B, M.B ve A.D. isimli şahısların kullandıkları araç kasasında , çamurcan cinsi olarak tabir edilen 560 adet balık, 2 adet akü, 1 adet güç ayarlayıcı regülatör, 1 adet şişme bot, 3 adet bot küreği, 1 adet fileli balık kepçesi ve 50 metre uzunluğunda1 adet germe ağ ele geçirilmiştir.

 

Yasak yöntemlerle balık avladıkları tespit edilen S.B, M.B ve A.D.isimli şahıslara Gülşehir İlçe Tarım Müdürlüğünce idari para cezası uygulanmış olup, ele geçen balık ve malzemelere el

konulmuştur. Ayrıca şahıslara sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden idari para cezası işlemi

uygulanmıştır.

 

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çevre, doğa ve hayvanların korunması ile ilgili faaliyetlere aralıksız devam edilecektir.

AdminAdmin