YEREL
Giriş Tarihi : 12-12-2019 01:37

Melek Arı ve Nevşehirli Kadınlar Atkı ve Bere Ördü

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın eşi Melek Arı ve gönüllü kadınlar, minik yürekleri ısıtacak bir projeye imza attı.

Melek Arı ve Nevşehirli Kadınlar Atkı ve Bere Ördü

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın eşi Melek Arı ve gönüllü kadınlar, minik yürekleri ısıtacak bir projeye imza attı. Melek Arı ve Nevşehirli kadınlar, ihtiyaç sahibi öğrencilerin soğuk havalarda üşümemesi için onlara atkı ve bere ördü.

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın eşi Melek Arı’nın öncülüğünde Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Melek Arı ve gönüllü kadınlar, Nevşehir’deki çeşitli okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin soğuk havalarda üşümemesi için onlara atkı ve bere örmek üzere bir araya geldi. Melek Arı’nın sosyal medyadan çağrısı ile birlikte Avanos Kavşağındaki Millet Kıraathanesi’nde toplanan onlarca gönüllü kadın, burada bir yandan çaylarını yudumlarken bir yandan da öğrenciler için farklı renk ve desenlerde atkı ve bere ördü.

‘Gönülleri Örmek İçin Şişini Kap Gel’ sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, örülen atkı ve bereler için ipler Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından dağıtıldı.

Etkinlik sonunda Melek Arı’nın önümüzdeki günlerde ziyaret edeceği okullarda dağıtılmak üzere onlarca atkı ve bere örüldü.

Minik yürekler üşümesin diye başlatılan projeye destek veren gönüllü kadınlara teşekkür eden Melek Arı, önümüzdeki günlerde de bu gibi sosyal projelerin süreceğini kaydetti.

Etkinlik sırasında ayrıca Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sevinç Sesveren Atılgan tarafından, kadınlara müdürlüğün çalışmaları ve müdürlük bünyesinde kadınlara yönelik faaliyet gösteren Kadın Çalışmaları Merkezi Kursları hakkında bilgi verdi.

AdminAdmin