GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2021 21:59

Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!

Nevşehir Valiliği, üzücü bir haberlerle karşılaşmamak için vatandaşları soba ve gaz zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!

Yapılan açıklamada; Nevşehir ve ilçelerinde Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtına için Meteorolojik Uyarıda bulundu.

Meteoroloji’den yapılan uyarı: Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, Nevşehir geneli için, (29.11.2021 Pazartesi) sabah 14.30 sularından, 01.12.2021 Çarşamba günü saat:03.00 e kadar kuvvetli rüzgâr ve fırtına için uyarıda bulundu.

Nevşehir il genelinde  (Pazartesi) öğle saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli rüzgârın 40-60 km/sa hızında, zaman zaman fırtına şiddetinde (60-80 km/sa) esmesi beklendiğinden oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli rüzgâr ve fırtına nedeniyle uyarı merkezi tarafından, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi durumlara karşı dikkatli olunması istendi. Kuvvetli rüzgâr ve fırtınayla birlikte hava sıcaklıklarında kısa sürede beklenilen ani ve hissedilir değişimlerin meydana getireceği sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başta soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri olmak üzere oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA