YEREL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 19:34

Nevşehir'de Şanlı Zaferin 106.Yıl Dönümü Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla, Nevşehir Şehitler Parkı’nda çelenk sunma töreni yapıldı.

Nevşehir'de Şanlı Zaferin 106.Yıl Dönümü Kutlandı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’nin, Atatürk Büstü’ne çelenklerini sunmalarının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra şehitlerimizin aziz hatıraları için Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki tören mangası personelleri tarafından saygı atışı yapıldı.

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

 

Törene, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdür Vekili Erdem Eylenen, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Şener, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’nin yanı sıra daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

AdminAdmin