EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-08-2022 17:40

NEVÜ En Çok Tercih Edilen Üniversiteler Arasında: Yüzde Yüze Varan Doluluk Oranı

Hızla gelişen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), YKS (Yükseköğretim Kurumu Sınavı) sonuçlarına göre başarılı ve tercih edilir bir üniversite olduğunu bir kez daha ortaya koydu. NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, YKS sonuçlarına göre NEVÜ’yü 5 bin 271 öğrencinin tercih ettiğini söyledi.

NEVÜ En Çok Tercih Edilen Üniversiteler Arasında: Yüzde Yüze Varan Doluluk Oranı

Hızla gelişen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), YKS (Yükseköğretim Kurumu Sınavı) sonuçlarına göre başarılı ve tercih edilir bir üniversite olduğunu bir kez daha ortaya koydu. NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, YKS sonuçlarına göre NEVÜ’yü 5 bin 271 öğrencinin tercih ettiğini söyledi.

Aktekin: Üniversitemizi Tercih Eden Gençlerimize Teşekkür Ediyorum

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, yeni eğitim-öğretim yılı için NEVÜ’yü tercih eden tüm öğrencilere teşekkür ederek, ailelerinin heyecanını da paylaştı.  

Aktekin; “ Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından milyonlarca üniversite adayı gencimizin ve ailelerinin heyecanla beklediği yerleştirme sonuçları açıklandı. Buna göre üniversitemizi tercih eden gençlerimiz ile ailelerinin heyecan ve mutluluklarını bir kez daha paylaşırken, üniversitemizi tercih etmelerinden dolayı da kendilerine şahsım, üniversitem ve Nevşehir’imiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

“NEVÜ En Çok Tercih Edilen Üniversiteler Arasında Yerini Aldı”

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Nevşehir merkezde bulunan yerleşke ile birlikte ilçelerdeki toplam 8 kampüste 10 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokul, 4 Enstitü, 19 Araştırma Merkezi, 57 Öğrenci Kulübü ve 12 Öğrenci Topluluğu bulunan üniversitemizi YKS yerleştirme sonuçlarına göre lisans düzeyinde 2 bin 619 ve ön lisans düzeyinde ise 2 bin 652 öğrenci tercih etti. Buna göre ön lisans düzeyinde %100,  lisans düzeyinde  ise %98.80 tercih edilen üniversitemizin genel toplamda ise tercih edilirliği %99.40’lara ulaştı.  

Ülkemiz genelindeki üniversiteler arasında tercih edilirlik oranlarına baktığımızda ise 50 program ve 60 bölümüyle üniversitemiz, %100’lere yaklaşan dolulukla en çok tercih edilen üniversiteler arasında bir kez daha yerini aldı. Bu oran üniversite olarak bizlerle birlikte, üniversitemize gönül veren şehrimiz için de oldukça gurur verici” şeklinde ifade etti.   

“Yeni Açılan İki Bölüm ve Programda %100 Doluluk”

Bu eğitim-öğretim yılında ilk kez öğrenci alan iki bölüm ve programda da %100 doluluk olduğunu belirten Aktekin, “Bu eğitim-öğretim yılında ilk kez öğrencilerini alarak eğitim hayatına başlayacak olan üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde bulunan İç Mimarlık Bölümümüz ile Hacıbektaş Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun İnsansız Hava Aracı (İHA) Teknolojisi ve Operatörlüğü Programımızda da tercih edilirlik oranı %100 oldu” dedi.

“Güvenli ve Huzurlu Bir Üniversite ve Şehir Sizleri Bekliyor”

Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yerini alan Kapadokya’nın eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini arasında eğitim-öğretim veren NEVÜ ve Nevşehir’in huzurlu ve güvenli bir ortam sunduğunu ifade eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Her daim öğrenci merkezli eğitim-öğretim sistemini benimseyen Üniversitemiz nitelikli akademik kadrosu, geniş fiziki alt yapısı, sosyal, kültürel ve sportif imkanlarının yanı sıra huzurlu ve güvenli bir şehirde bulunmakta. Bizi tercih eden öğrencilerimiz, üniversitemizde alacakları eğitimleri ile birlikte dünyanın ve ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasında yerini alan ve değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip Kapadokya’da   kendilerini sosyo-kültürel anlamda da geliştirme fırsatları bulacaklar” diye konuştu.  

Kayıtlar 22 Ağustos’ta Başlıyor

YKS sonuçlarına göre NEVÜ’yü tercih eden öğrenciler kayıtlarını, 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında “https://www.turkiye.gov.tr” adresinden erişilen e-Devlet anakapısı üzerinden, şahsen gelmelerine gerek kalmadan ve belge getirmeden yapabilecekler.

22-24 Ağustos 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinden kayıt yapmayan adayların kayıt yapabilmeleri için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde ve ilçe yerleşkelerinde tercih ettikleri okullarda 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında şahsen veya kanuni temsilcileri (noter onaylı vekaletname) aracılığı ile kayıt yaptırmaları gerekiyor.

 2022-YKS ile NEVÜ’yü tercih ederek yerleşen adaylar detaylı kayıt bilgilerine https://www.nevsehir.edu.tr/tr/35116 adresi üzerinden ulaşabilirler.

AdminAdmin