EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-02-2021 12:29

NEVÜ’de İki Yeni Yüksek Lisans Programı Açıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü'nün Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) ve Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE) bünyesinde lisansüstü programların açılması konusundaki teklifi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu (YÖK) tarafından kabul edildi.

NEVÜ’de İki Yeni Yüksek Lisans Programı Açıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü'nün Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) ve Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE) bünyesinde lisansüstü programların açılması konusundaki teklifi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu (YÖK) tarafından kabul edildi.

Üniversite olarak yüksek lisans ve doktora programlarını çeşitlendirmeye yönelik girişimlerin devam edeceğini belirten Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversite bünyesine iki yeni yüksek lisans programını daha kazandırmanın mutluluğunu paylaşarak hayırlı olması temennisinde bulundu.

Aktekin ayrıca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) bünyesinde “Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ve Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE) bünyesinde de "Nanobilim ve Nanoteknoloji Tezli Yüksek Lisans Programı"nın açılması için vermiş oldukları destek ve onaylarından ötürü, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve YÖK üyelerine teşekkür etti.

SBE Bünyesinde “Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı”

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı bünyesinde “Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” (ikinci öğretim) açılması teklifi, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylandı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile eğitim programları ve öğretim bilim alanında bilgi, beceri ve özelliklere sahip, eğitim ile ilgili; yaklaşım, yöntem ve tekniklerini özümsemiş, bilimsel düşünen, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanan, alanındaki yenilikleri, gelişmeleri izleyen, öğrenmekten zevk alan, toplumsal sorunlara duyarlı bireyler yetiştirmek amaçlanıyor. Ayrıca bu program aracılığıyla alanda çok önemli ve gerekli olan nitelikli öğretmenlerin yetiştirilmesine ve mesleki gelişimlerine katkı sağlanacak.

FBE Bünyesinde “Nanobilim ve Nanoteknoloji Tezli Yüksek Lisans Programı”

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun onayı ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğünün Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE) bünyesinde "Nanobilim ve Nanoteknoloji Tezli Yüksek Lisans Programı" açıldı.

Nanobilim ve Nanoteknoloji Anabilim Dalı disiplinlerarası bir anabilim dalı olduğu için, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Biyoloji, Kimya ve Fizik anabilim dalları ile işbirliği içinde olacak. Öncelikli alanlar arasında sıralanan "Nanobilim ve Nanoteknoloji" alanında yapılacak çalışmalar ile ülkemizde bu alanda gerekli uzman kadrolarının yetiştirilmesine de önemli katkı sağlanması amaçlanmakta.

AdminAdmin